Zostań darczyńcą
Zostań darczyńcą

Fundacja Arma Fundacja Arma – Muzeum Samochodów

Fundacja Arma – Muzeum Samochodów

Muzeum-Stadnina Koni Mechanicznych powstała wraz z Fundacją Arma Zabytki Zbrosławice w styczniu 2022 roku. Jest efektem połączenia szacunku do architektury sprzed lat i miłości do zabytkowych samochodów. Znajduje się na terytorium Pałacu w Zbrosławicach, którego renowacji także podjęła się Fundacja Arma Zabytki Zbrosławice. 

Powstałe muzeum jest nie tylko uzupełnieniem oferty edukacyjnej Pałacu i podkreśleniem jego roli jako obiektu integrującego społeczność lokalną. To miejsce, które narodziło się z pasji do motoryzacji. Założyciele Fundacji Grzegorz Marzec i jego syn Filip swoje serce oddali zabytkowym samochodom. Swoją miłością do unikatowych klasyków chcą dzielić się z szerokim gronem odbiorców. Właśnie dlatego zdecydowali o pokazaniu swojej imponującej kolekcji innym miłośnikom oldtimerów. 

Wśród eksponatów Stadniny Koni Mechanicznych w Zbrosławicach znaleźć można białe kruki motoryzacji. Jednymi z najcenniejszych egzemplarzy kolekcji panów Marców są: Rolls Royce Wraith, Mercedes W 121 190, Mercedes W 187 Cabrio, Mercedes 170 S Typ W 136, Desot z 1950 roku, Renault z 1913 roku, Buick Cabrio z 1934 roku, BMW 502, Mercedes W 110 czy Chrysler Imperial z 1934 roku.

Zabytkowe, świetnie utrzymanie samochody zaprezentowane na terytorium odnowionego Pałacu należącego niegdyś do rodu von Stockmansów wyglądają naprawdę zjawiskowo. Przygotowana w Muzeum wystawa staje się więc nie tylko ciekawą ofertą edukacyjną, ale i ucztą dla oczu.

Zapraszamy do miejsca, które jest spełnieniem marzeń każdego fana motoryzacji!

Fundacja ARMA

Nieustannie mamy ręce pełne pracy.
Nie poddajemy się!
Chcecie nam pomóc w tym wielkim dziele?

Zapraszamy do współpracy! Będzie nam bardzo miło gościć Was w Pałacu w Zbrosławicach. Przyjedźcie, zobaczcie, by to na Waszych oczach tworzył się nowy rozdział pałacu, o którym na wiele dziesiątek lat świat zapomniał.

20 Zostań darczyńcą